Zapowiedź Pierwszej Kolejki ZLS

Już jutro o godzinie 17: 20 startuje nowy sezon Zamojskiej Ligi Szóstek.

W pierwszym sobotnim meczu drużyna Nowego Kuriera Zamojskiego zmierzy się z zespołem Raiders Hrubieszów. W poprzednich rozgrywkach Nowy Kurier zajął 5 miejsce, zaś Raiders jest nowym zespołem w lidze. Faworytem tego meczu wydają się być zawodnicy z Hrubieszowa, zespół ograny w okolicznych turniejach, zaś zawodnicy Nowego Kuriera zagrają ze sobą po raz pierwszy, gdyż ponad połowa składu z przed roku nie wystąpi w tym sezonie rozgrywek

W drugim spotkaniu o 18:10 zmierzą się dwie nowe drużyny, które wcześniej brały tylko udział w kilku przez nas organizowanych turniejach. SS Cyrkulatka z kapitanem Damianem Sokołowskim na czele przystępuje do rozgrywek w dość eksperymentalnym składzie. Większość zawodników Cyrkulatki przebywa obecnie w Warszawie i ciężko przewidzieć czy na pierwszym meczu będą w optymalnym składzie. Drużyna Aniołków wygrała ostatnio turniej organizowany przez ZLS i obok Renesansu jest faworytem ligi. Do meczu przystąpią prawdopodobnie w optymalnym składzie i bardziej zgranym, dlatego trzy punkty mogą powędrować na ich konto.

W trzecim meczu o 19:10 dojdzie do bardzo wyrównanego pojedynku pomiędzy InterBaumem a Raiderss Hrubieszów. Baum po triumfie w Amatorskiej Lidze Orlikowej organizowanej przez STS Gryf Gmina Zamość, będzie chciał powtórzyć wyczyn w Zamojskiej Lidze Szóstek, bo mają bardzo mocny i wyrównany skład. Dla ich przeciwników będzie to drugie spotkanie tego dnia, lecz na pewno nie przeszkodzi im w pokazaniu się na boisku z jak najlepszej strony. Ciężko wytypować w tym spotkaniu faworyta, wiemy jednak że będzie to bardzo twarde starcie.

W ostatnim meczu I kolejki Zamojskiej Ligi Szóstek zagrają ze sobą triumfator poprzedniej edycji, czyli drużyna Renesansu oraz M-Geo Team, który zajął wtedy drugie miejsce. Rok temu zwycięstwo 2:0 odnieśli zawodnicy Renesansu. Pierwszy mecz to zawsze znak zapytania, jednak faworytem spotkania wydaje się oczywiście drużyna Renesansu.